top of page
Ground_Part_II-2.jpg

(G)ROUND ZERO

„Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas „Backstreet Boys“ ir „All4one“ - šie ir daugelis kitų filmų, jų personažų, muzikos atlikėjų, grupių ir aktorių yra M. Paplausko, M. Pinigio ir A. Stakelės įkvėpimo šaltinis.

 

Todėl „(g)round zero“ nėra tik trijų skirtingų kūrėjų sąjunga. Tai taip pat duoklė jų vaikystei ir to meto herojams. Tai duoklė jų laisvei ir drąsai, tam, kad fantazija išliktų.

 

Kurti spektaklį drauge šokėjus įkvėpė ne tik jų draugystė, bet ir sukaupta įvairi sceninė patirtis ir noras kelti sau naujus iššūkius: „Norėjome sukurti gražų, techniškai išpildytą spektaklį, tačiau taip pat norėjome išlaisvinti savyje gyvenančius vidinius vaikus, pažvelgti į procesą žaismingai ir skirtingų įvaizdžių pagalba iškelti kovos su savimi idėja“ – pasakoja Marius Pinigis.

 

Spektaklio pavadinimas – militaristinis terminas, reiškiantis „sunaikinti iki pagrindų“, tačiau šokėjai nesiekia tokios potekstės ir pavadinimą labiau sieja su rizikos faktoriumi „viskas arba nieko“. Pavadinime subtiliai įsipynusi ir dar viena „round zero“ arba  „apskrito nulio“ reikšmė.

Idėja: Marius Pinigis

Choreografija ir atlikimas: Marius Paplauskas, Marius Pinigis, Andrius Stakelė

Kompozitorius: Andrius Stakelė

Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas

Premjera: 2016 m.

Spektaklis pristatytas: Lietuva, Ukraina, Vokietija, Meksika, Izraelis.

Nuotraukos: Laura Vansevičienė, Svetlana Batura, Marius Vizbaras

Recenzijos

„Nuo pirmadienio pradėsiu sportuoti.“

žiūrovo nuomonė, 2016 m.

„Šokio standartai ir jų laužymas, suaugę kūnai ir juose pasislėpę vaikai, susikaustymas ir išsilaisvinimas bei motyvacijos bomba scenoje. Dviejų skirtingų šokio stilių atstovai <...> atvedė šiuolaikinį bei gatvės šokius į vieną sceną kaip įsimintiną pasakojimą apie kiekvieną iš mūsų.“

Karolina Dainytė, „Kūnas Mag“, 2017 m.

„Kol gausybė lietuvių skiria kur kas daugiau laiko ir energijos skundams ir kritikai, užuot ieškoję problemų sprendimo būdų, ypač smagu stebėti žmones, kurie akivaizdžiai „kaifuoja“ užsiimdami savo veikla.“

Aušra Kaminskaitė, „Menų faktūra“, 2016 m.

„Beprotiški, drąsūs triukai, ypač sėkmingai pavykę, visada džiugina. <…> „(g)round zero“ vyrukai manipuliuoja savo kūnais, skirtingais kovos ir partnerystės scenoje būdais, aiškiais vizualiais ženklais. <…> sunkiai dirbant galima pasiekti džiuginančių rezultatų arba sukurti naują istoriją, naują pradžią žadantį, įkvepiantį darbą.“

Kristina Steiblytė, „dance.lt“, 2016 m.

„Vienas tų spektaklių, po kurių negali nustoti šypsotis ir negalvoji apie tai, kaip greičiau išeiti iš salės, kad pirmas pasiimtum paltą. Tai – kaip geras filmas, kurio siužeto nesinori pasakoti draugui, kad sėdėdamas šalia jam pirmą kartą viską matant, stebėtum, kaip keičiasi jo veidas.“

Indrė Vėlyvytė. „dance.lt“, 2017 m.

Apdovanojimai

 „Auksinio Scenos Kryžiaus“  nominacija šokėjui Mariui Pinigiui Metų šokio spektaklio ir Metų šokėjo kategorijose, 2016

Kauno profesionalaus teatro apdovanojimas „Fortūna“, 2016 m.

Kauno miesto ir Kauno menininkų namų apdovanojimas „Metų menininkas“ šokėjui Mariui Pinigiui, 2016 m.

Lietuvos šokio asociacijos apdovanojimas šokėjui Mariui Pinigiui Geriausio metų šokėjo kategorijoje, 2016 m.

bottom of page